میکرونیدلینگ

لینک شبکه های اجتماعی
در صورتی که به توصیه‌های قبل و بعد از لیزر به طور کامل عمل شود و پزشک و اپراتور از تمامی شرایط فرد اطلاع کامل داشته باشند عارضه خاصی رخ نمی‌دهد. لازم به ذکر است که بروز عوارضی از جمله احساس درد یا سوزش خفیف، قرمزی و تورم و در برخی موارد نادر بروز دمل و تاول (بسته به نوع پوست) طبیعی بوده و به‌صورت خودبه‌خود رفع می‌شوند و هیچ جای نگرانی برای فرد وجود ندارد
لیزر توسط ملانین های موجود در ریشه مو جذب شده و روی آن ناحیه اثر می ¬کند و نهایتا منجر به نابود شدن ریشه مو می گردد. بنابراین هرچه موی فرد تیره تر و ضخیم تر باشد لیزر اثر بهتری بر روی آن خواهد داشت. از طرفی به علت وجود ملانین در پوست هرچه پوست روشن تر باشد ملانین مو آن را بهتر جذب می کند، لذا افراد با پوست روشن و موی ضخیم و تیره بهترین کاندید لیزر موهای زائد می باشند
یک متخصص پوست در پاسخ به برخی شائبه‌ها درباره عوارض ناشی از لیزر موهای زائد نظیر ناباروری و یا تاثیر در غدد لنفاوی بدن، تاکید کرد: لیزر موهای زائد، عوارض طولانی مدت شناخته شده‌ای ندارد
از دارو های لایه بردار به مدت دو ماه قبل استفاده نکرده باشید. 24 ساعت قبل از لیزر سطح پوست کاملا با ژیلت اصلاح شده باشد. از 2 هفته قبل از درمان از برنزه کردن با آفتاب یا سولاریوم خودداری شود. از 1 ماه قبل از لیزر از هیچ روشی برای کندن موها از جمله اپیلاسیون، بند ،وکس،موچین و .. استفاده نشده باشد. در صورت استفاده از داروهای:ماینوکسیدیل،فنی تویین،سیکلوسپورین،ایزوترتینوئین،راکوتان( آخرین مصرف 4 ماه و دوز بالا 6 ماه قبل باشد دوز خیلی پایین با ویزیت پزشک ) ،کورتون،Retin_A،اطلاع دهید در صورت لزوم در موارد خاص حتما با پزشک وقت مشاوره داشته باشید
به این علت که اشعه لیزر روی ریشه مو تاثیر گذاشته و فولیکول مو را از بین می برد. اگر کمتر از یک ماه قبل از جلسه لیزر موها از ریشه کنده شده باشد ریشه ای وجود ندارد که لیزر در آن اثر بگذارد و بنابر این تاثیر لیزر کمتر می شود.
داشتن آرایش روی پوست، استفاده از خوشبو کننده، استفاده از کرم‌های موضعی یا بی‌حس‌کننده‌های موضعی مختلف. خشکی بیش از حد پوست که ممکن است در اثر مصرف داروهایی مانند راکوتان (قرص ضد جوش) به‌وجود آمده باشد. پوست‌های بسیار حساس که احتمالا در اثر لایه‌برداری بسیار نازک شده‌اند. داشتن بیماری‌های پوستی خاص مانند: اگزما، کهیر، هرپس، عفونت فعال، پسوریازیس و … درصورتی از سولاریوم یا تیرگی مصنوعی دو هفته نگذشته باشد. تکان خوردن‌های ارادی و غیر ارادی هنگام لیزر. در صورتی که تایپ پوستی فرد با طول موج انتخاب شده هماهنگی نداشته باشد

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ

 • از روش های درمانی و زیبایی می باشد که با تولید کلاژن جهت درمان مشکلات پوستی بکار میرود. این روش به عنوان درمان القای کلاژن نیز شناخته میشود و برای افرادی که به دنبال بهبود آثار به جا مانده ناشی از آکنه و کشش پوست هستند، کمک کننده است.
 • میکرونیدلینگ

 • در صورتی که میخواهید به طور خلاصه در مورد میکرونیدلینگ اطلاعاتی کسب کنید، بخش اول این صفحه را مطالعه کنید.

  مهمترین حقایق درباره میکرونیدلینگ

  درباره میکرونیدلینگ

  • میکرونیدلینگ روشی است که توسط دستگاه درمارولر با استفاده از سوزن های ظریف پوست را خراش میدهد.
  • هدف از درمان ساخت کلاژن جدید و بافت پوستی لطیف تر، محکم تر و یکدست می باشد.
  • میکرونیلدینگ عمدتاً بر روی صورت استفاده می شود و جهت درمان آثار به جا مانده از زخم، چین و چروک ها و منافذ بزرگ کاربرد دارد. 

  ایمنی میکرونیدلینگ

  • میکرونیلدینگ روشیست که دوره ی نقاهت ندارد.
  •  برای اکثریت افراد که در سلامت کلی به سر می برند، ایمن تلقی می شود.
  • این روش برای خانم های باردار و افرادی که از داروهای خاص ضد آکنه استفاده می کنند، ایمن نیست.
  • چند روز پس از درمان، قرمزی و التهاب مختصری را تجربه خواهید کرد.

  سهولت میکرونیدلینگ

  • زمان کلی آماده سازی و فرآیند درمان حدودا دو ساعت طول میکشد.
  • این روش حتما باید توسط متخصص پوست، جراح پلاستیک یا جراح زیبایی انجام گردد. در برخی کلینیک ها، تکنیسین تحت نظارت پزشک مجوز ارائه خدمات دارد. 
  • برای دستیابی به بهترین نتایج، ممکن است به حداقل چهار جلسه نیاز داشته باشید.

  هزینه

  • هزینه هر جلسه بین چند صد هزار تا چند میلیون تومان متغیر است. هزینه ی کلی بیشتر به مساحت ناحیه تحت درمان بستگی دارد.
  • تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد.

  اثربخشی

  • در درمان آثار به جا مانده از آکنه، زخم ها و پیری موثر در نظر گرفته می شود. همچنین متوجه روشن تر و محکم تر شدن پوستتان خواهید شد.
  • نتایج ایده آل پس از چندین جلسه به دست می آیند.
  • میکرونیلدینگ بسیار موثرتر از رولرهای خانگی می باشد.

  میکرونیدلینگ چیست؟

  از روش های درمانی و زیبایی می باشد که با تولید کلاژن جهت درمان مشکلات پوستی بکار میرود. این روش به عنوان درمان القای کلاژن نیز شناخته میشود و برای افرادی که به دنبال بهبود آثار به جا مانده ناشی از آکنه و کشش پوست هستند، کمک کننده است. 
  در درمان های ضد پیری خاص مانند جراحی پلک چشم و درمان لک های آفتاب سوختگی کاربرد دارد. میکرونیلدینگ با وجود نقش احتمالی کلاژن سازی در رشد مو، برای ریزش مو موثر نیست.

  اگر از سلامتی خوبی برخوردارید و مشکلات های پوستی ویژه ای دارید که از درمان های خانگی و یا انواع دیگر درمان های تخصصی پوستی مثل لایه برداری پوست نتیجه ای نگرفته باشید، احتمالا کاندید مناسبی برای این روش باشید.
  این روش به عنوان گام نهایی قبل از تصمیم برای جراحی جوانسازی و سایر مشکلات پوستی در نظر گرفته می شود. برای اینکه بدانید این روش برای پوست شما مناسب است یا خیر با متخصص پوست خود صحبت کنید.

  هزینه میکرونیدلینگ چقدر است؟

  هزینه هر جلسه بین چند صد هزار تا چند میلیون تومان متغیر است.
  از آنجایی که میکرونیدلینگ جزو درمان های زیبایی به حساب می آید، تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد. پزشکتان میتواند با تشکیل برنامه پرداخت در پرداخت هزینه ها کمک تان کند. برخی کلینک ها حتی پیشنهاد قسط بندی هم میدهند.
  شاید فکر کنید قبل از میرونیدلینگ باید از محل کار خود مرخصی بگیرید یا ساعت کاری از دست رفته را  بعدا جبران کنید، ولی بیشتر افراد بلافاصله قادر به بازگشت به محل کار یا دانشگاه خود هستند.

  میکرونیدلینگ چگونه روی پوست شما عمل میکند؟

  مکانیسم اصلی میکرونیدلینگ تحریک پوست برای تولید کلاژن بیشتر است، بدین صورت که سوزن های ظریف باعث آسیب های جزئی به پوست می شوند و پوست طی بازسازی با ایجاد بافت غنی از کلاژن واکنش نشان می دهد. 
   بافت پوستی جدید، به نوبه خود، بافت و رنگ یکدستی دارد. طبیعی است که پوست با افزایش سن و یا آسیب، کلاژنش را از دست بدهد. تحریک پوست به ساخت بافت جدید، خود باعث تولید کلاژن بیشتر و تشکیل پوستی محکم میشود.

  میکرونیدلینگ چگونه عمل می کند؟

  در طی این روش، پزشک با یک ابزار خودکار مانند زیر پوست خراش هایی را ایجاد می کند. خراش ها آنقدر ظریف هستند که احتمالا بعد از درمان متوجه شان نخواهید شد. پزشک ابزار را به طور یکنواخت روی پوست شما حرکت می دهد، تا پوست بازسازی شده جدید صاف و متعادل باشد.
  قبل از شروع پروسه، پزشک از بی حسی موضعی برای کاهش درد استفاده میکند. این کار حدود یک ساعت قبل از درمان انجام می شود. فرآیند واقعی میکرونیلدینگ تقریباً 30 دقیقه طول می کشد. پزشک ممکن است جهت رفع التهاب از سرم یا درمان های تسکین بخش استفاده کند. در مجموع میتوانید انتظار داشته باشید که حداقل برای چندین ساعت در مطب پزشک حضور داشته باشید.

  نواحی قابل درمان توسط میکرونیدلینگ

  میکرونیدلینگ اغلب برای پوست صورت مورد استفاده قرار می گیرد و موجب بهبود موارد زیر نیز میگردد:

  • آثار به جامانده از آکنه
  •  لک های پیری و آفتاب
  • چروک های ظریف  
  • منافذ بزرگ
  • سایر انواع آثار به جامانده در پوست
  • کاهش الاستیسیته پوست 
  • غیریکنواختی رنگ پوست

   

  علاوه بر مشکلات پوست صورت، میکرونیلدینگ گاهی اوقات برای درمان آثار به جامانده ناشی از کشش پوست در سایر قسمت های بدن نیز استفاده می شود. طبق یافته های مطالعه ای معتبر میکرونیدلینگ در صورت ترکیب با فیلرها برای آثار به جامانده ناشی از کشیدگی پوست ران ها و ناحیه شکم نیز موثر است.
  آثار به جامانده از زخم ها در سایر قسمت های بدن نیز ممکن است با این روش از بین بروند. اما عمدتا بر روی صورت استفاده می شود.

  آیا هیچ ریسک یا اثر جانبی در روش میکرونیدلینگ وجود دارد؟

  مانند سایر روش های زیبایی، میکرونیلدینگ نیز بدون ریسک نیست. رایج ترین اثر جانبی اش، سوزش و التهاب خفیف پوست بلافاصله بعد از درمان است. همچنین ممکن است قرمزی پوست به مدت چند روز ادامه داشته باشد.
  در صورت وجود علائم جانبی شدیدتر سریعا به پزشک خود اطلاع دهید. علایمی از قبیل:

  • خونریزی
  • کبودی
  • عفونت 
  • پوسته پوسته شدن

   

  در صورت داشتن هریک از شرایط زیر کاندید مناسبی برای میکرونیدلینگ نیستید:

  • حاملگی
  • سابقه ی اگزما یا بیماری های پوستی خاص مانند پسوریازیس
  • داشتن زخم های باز
  • پرتودرمانی اخیر
  • سابقه ایجاد آثار به جامانده از زخم ها و سوختگی ها در پوست

  چه انتظاری از شرایط بعد میکرونیدلینگ می توان داشت؟

  میکرونیدلینگ مانند جراحی پلاستیک، عملی تهاجمی نیست، بنابراین زمان بهبودی اش کم است. بیشتر مردم در صورت نیاز زمان ریکاوری کمی می گذرانند.
   در طی چندین روز اول ممکن است قرمزی و التهاب پوست ایجاد گردد که واکنش طبیعی پوست به آسیب های کوچک ایجاد شده توسط سوزن های ظریف می باشد.
  اگر مشکل خاصی ندارید می توانید به فعالیت های روزمره خود ادامه دهید.
  برخی از افراد در طول چند روز اول تا زمان رفع التهاب از میکاپ جهت پوشاندن قرمزی پوست خود استفاده می نمایند.
  پوست شما نسبت به آفتاب حساس تر خواهد شد، پس استفاده از ضد آفتاب الزامی است.
   
  بعد از میکرونیلدینگ پوست شما به سرعت شروع به بازسازی میکند. اصولا، نتایج باید در عرض چندین هفته قابل مشاهده باشند.
  حفظ نتایج درمان نیازمند انجام جلسات متعدد و احتمالا دیگر روش های تکمیلی است. پزشک بر اساس شرایط و نیازهای پوستی هر فرد بهترین اقدام درمانی را پیشنهاد می کند.  

  آماده شدن برای میکرونیدلینگ

  قبل از پروسه، با پزشک خود در مورد آمادگی های که میتوانید جهت نتایج بهتر داشته باشید، صحبت کنید. شاید لازم باشد مصرف برخی داروها مانند ایبوپروفن و داروهای ضد آکنه را قطع کنید.
  پزشک ممکن است توصیه کند که از رتینوئید های موضعی استفاده نکنید. این کار احتمال بروز عوارض جانبی به خصوص را کاهش می دهد.

   مقایسه میکرونیدلینگ با دستگاه درمارولر خانگی

  میکرونیدلینگ روشی کاملا تخصصی است که حتما باید در مطب پزشک مسئول انجام گردد. برخی افراد جهت صرفه جویی در هزینه از رولر های خانگی استفاده می کنند که برخلاف میکرونیدلینگ حرفه ای قادر به سوراخ کردن  قابل ملاحظه پوست نیستند.
  هرچند در ظاهر ممکن است گزینه کم دردتری به نظر برسد ولی نباید انتظار نتایج مشابه با میکرونیدلینگ حرفه ای داشت. سوراخ های ریز ایجاد شده در پوست طی میکرونیدلینگ حرفه ای با هدف القای بازسازی و جوانسازی پوست طراحی شده است.
  طبق اظهارات آکادمی پوست آمریکا، رولرهای خانگی در بهترین حالت منجر به روشن شدن پوست می گردند.
  اگر به دنبال تغییرات چشمگیر و طولانی مدت هستید، میکرونیدلینگ گزینه ی بهتری نسبت به دستگاه های رولر می باشد. با این حال در صورتی که روش های بی دردسرتر و نتایج زودگذر را ترجیح می دهید ممکن است بخواهید روش خانگی را امتحان کنید.

خدمات مرتبط